Ebben a cikkben az PayPal pénzkivét (kifizetés, jóváírás) esetét ismertetjük, mely a már említett PayPal számla egyik művelete, külső számlára (hazai magyar bankszámlára) történő pénzküldést teszi lehetővé a PayPalbelső számlánkról. Természetesen ezt csak akkor tehetjük meg, ha pozitív a PayPal HUF/USD egyenlegünk és csak annyit, míg el nem érjük a “0″ HUF/USD összeget. Sajnos hitelt nem kapunk és a pénzünk sem fog kamatozni a PayPal számlánkon. Ahhoz, hogy újra pozitív legyen a belső egyenlegünk itthonról valahogy töltenünk kell rá (vagy valakinek küldeni kell belső/külső tranzakción keresztül), mert addig nem tudunk se továbbküldeni pénzt, se online vásárolni stb. A dolog jóval egyszerűbb és gyorsabb, ha hitelkártyához kötjük a pénz kivétet, ekkor szinte azonnal megjelenik az összeg a kártyánkon. A PayPal-ba való bejelentkezés után a “Withdraw” menüpontban tudunk pénzkivétet kezdeményezni.
Hogy saját hazai bankszámlánkon (mely csak forint alapú lehet) tudhassuk a PayPal számlánkon összegyűlt összeget, meg kell adnunk banki adatainkat PONTOSAN a banki számlánk kimutatása alapján: vezetéknév, keresztnév, bank neve, számlaszám, számlaszám megerősítése. Ha valamely adat nem pontosan stimmel, akkor a tranzakció nem teljesül és ráadásul külön munkadíjat is számolnak fel (nem is keveset)!
A minimum összeg melyet átutalhatunk hazai bankszámlára 2100 Ft (kb 10$ körüli összeg). A tranzakció eltarthat 3-5 munkanapig. Ha több hazai számlaszám is szerepel PayPal listánkon, akkor kiválaszthatjuk melyikre szeretnénk. Itt lehetőség van egy kis valutaátváltó ablakban ellenőrizni milyen összeggel fog történni az átváltás. Ha bankkártyánkat (betéti / hitel -- debit / credit) is beregisztráltuk, akkor szinte azonnal megjelenik számlánkon a pénz.
A PayPal a pénzkivétekért/pénzkikérésért régebben pénzt számolt fel, mely anno így nézett ki: 25000 Ft és afelett ez ingyenes, de 24999 Ft és azalatt 250 Ft volt tranzakciónként. Közben szerencsére a pénz kivétet teljesen ingyenessé tették kikérési összegtől függetlenül. A PayPal megemlíti, hogy nem amerikai bankok esetén valamekkora minimumdíjat számít fel, de ennek pontos összegéről már nem szól a fáma, Magyarországon szerencsére nincs plusz díj. Ha nincs névegyezés a PayPal bankszámla profiljában megadott számlatulajdonos neve (vagy egyéb más adat) és hazai számla kimutatásunkon szereplő tulajdoni név közt, nem csak a tranzakció nem lesz sikeres (ahogy ezt már feljebb említettük), hanem ráadásul még 1500(!) Ft-ot levonnak kezelési költség gyanánt! (Return Fee)
Sajnos szinte az összes PayPal témájú oldalon hibásan írják regisztrációkor a Vezetéknév és Keresztnév kitöltését. A rossz és jellemző forma, hogy “First Name”-nek írják a Keresztnevet és “Last Name”-nek a Vezetéknevet: ez HIBÁS! Mégpedig azért az, mert a “Last Name” mező regisztráció után már nem szerkeszthető bankkártya és bankszámlaszám hozzáadásakor! A bankkártyánál ez még igazából nem is gond, mert ott kártyaszámról azonosítanak valószínűleg, de bankszámlánál már fontos a név sorrendje! TELJESEN megegyezőnek kell lennie a PayPal bankszámlaszám hozzáadásakor megadott nevünknek a bankszámlakivonatunkon lévő névvel, különben a már említett “Return Fee” költséget levonják, az pedig ugye nem kevés! Feltételezhető, hogy a PayPal programmal dolgozza fel az adatokat bankszámla esetben és ha nem találnak teljes egyezést, akkor manuálisan, kézzel kell feldolgozniuk a hazautalást és úgy látszik nem alacsony az óradíjuk. Tehát mégegyszer: “First Name” legyen a Vezetéknév és “Last Name” pedig a keresztnév! Persze erre a problémára is van megoldás: egyszerűen névcserét kell kérvényezni. Természetesen erről is készítettünk videót (A PayPal videó eredeti minőségben és mp4 formátumban letölthető INNEN):
Ez az információ tehát utalásonként 1500-250Ft-ot ér mindenkinek, aki fordított névvel regisztrált. A videóban mi a biztonság kedvéért írtunk egy kérvényező szöveget is a szövegdobozba, értelemszerűen a “Vezetéknév” és “Keresztnév” helyére a sajátot kell írni. Íme az angol minta szöveg is: “Hello, Can you change (swap) my name Keresztnév Vezetéknév to Vezetéknév Keresztnév please? Thank you and regards, Keresztnév.” Sajnos ha pechünk van, akkor egy értetlen ügyfélkezelőt fogunk ki és azt gondolja, hogy teljes névváltoztatást akarunk és 1 szép hosszú válaszlevélben kérik, hogy juttassuk el a személyes adatainkat hozzájuk adatellenőrzés miatt. Nem kell ilyenkor megijedni és válaszoljunk vissza a levélre, hogy mi csupán egy név sorrend cserét akarunk. Nem jó angolosoknak 1 kis segítség: ““Hello, You misunderstood my name change request. Please ONLY change the ORDER of my names, because in our country it’s used backward. So please change Keresztneved Vezetékneved to Vezetékneved Keresztneved. Thanks, Neved” Remélhetőleg így már nem lesz félreérthető, vagy akinek úgy tetszik, saját szája íze szerint fogalmazzon…
FIGYELEM! Közben kaptunk olyan hozzászólást is, melyben elmondják, hogy már nem számít a név sorrendje! Annak idején sajnos pedig szembesültünk a sorrend miatti pénzlevonással, ezért is írtuk le a tapasztalatainkat. Nos ezek után mindenkinek saját belátására bízzuk a döntést, hogy melyik sorrendet választja. Az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat várjuk mindenkitől!
Az alábbi videóban hozzáadtunk a PayPal számlánkhoz egy hazai bankszámlát (ebben a példában OTP bankszámlát). Minden esetben mikor kitöltjük a szükséges mezőket, vegyük magunk mellé a bankszámla kivonatunkat és az alapján írjuk be a kért adatokat! OTP esetén pl. a bank pontos neve “OTP Bank Nyrt.”, Raiffeisen esetén “Raiffeisen Bank Zrt.” és így tovább. Nem győzzük kihangsúlyozni az adatok PONTOS bevitelét, főleg név esetén (First name, Last name). Ezért is érdemes PayPal regisztrációkor megadni először a vezetéknevet, majd keresztnevet, mert bankszámla és bankkártya adatok hozzáadásakor a “Last name” mező nem módosítható! Ilyenkor bizony kérvényeznünk kell utólag, hogy cseréljék meg a 2 nevet. Szintén ügyeljünk a bankszámla szám PONTOS bevitelére: a belföldi forint átutalási számlánkat kell megadnunk (12-24 szám) és nem az IBAN nemzetközit. Tehát a videó:
Külön a PayPal pénzkivétről (Withdraw) is van videónk, a következő hozzáfűzéssel: a PayPal számlánkon a HUF és az USD valutanemeken kívül olyan egyenlegeket is adtunk hozzá, melyekre még szükség lehet (EUR, Font). Ha az említett valutanemekben érkezik pénz, akkor az annak megfelelő egyenlegen TÁROLÓDIK és kikéréskor a PayPal a legfrissebb valutaárfolyamon váltja át a végső HUF-ra, mivel a beregisztrált hazai bankszámlánk csak Forint alapúnak lehet. Kikéréskor (ha több egyenlegünk is van) ügyeljünk melyikről kérjük ki, mert akkor abban a valutanemben kell beírni a kikérendő összeget, ami csak szám érték lehet! A videóban a lehetőség szerint kitértünk minden fontosabb részletre:
Egy biztonsági jó tanács: érdemes külön hazai alszámlát létrehozni az internetes bankjaink és bankkártyánk részére, melyen csak bizonyos összeget tárolunk. Ha megtörténik a PayPal pénzkikérés erre az alszámlánkra, akkor utaljuk át a biztonságos másik alszámlánkra azt, amely sehova sincs hozzákötve és így nem férhetnek hozzá. A legtöbb hazai bank esetén saját alszámláink közti pénzmozgatás úgyis ingyenes. Így ha netán valamilyen módon mégis hozzáférnének PayPal számlánkhoz, akkor legrosszabb esetben is annyit tudnak elvenni, ami ezen elkülönített alszámlánkon található pénzösszeg lesz.
www.paypalhasznalat.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!